אדם יואשם בעבירת רצח או הריגה כאשר ביצע פעולה שגרמה למותו של אדם אחר, ובלבד שביצע את מעשהו מתוך כוונה תחילה (רצח) או מתוך ידיעה כי פעולתו עשויה לגרום למוות (הריגה).

עבירת הרצח היא החמורה מבין העבירות הרשומות בחוק העונשין - ודינה, במרבית המקרים, יהיה מאסר עולם. יתרה מזאת, על מנת להדגיש את חומרת המעשה, אדם שביצע יותר ממעשה רצח אחד צפוי לקבל עונש של מספר מאסרי עולם מצטברים - תקופת מאסר עבור כל אחד ממעשי הרצח שביצע. 
הריגה היא העבירה השנייה בחומרתה לאחר רצח - ודינה הוא מאסר של עד 20 שנה.

ההבדל המהותי בין רצח, הריגה וגרימת מוות ברשלנות (עבירה נוספת בספר החוקים) טמון במונח משפטי עמום - "היסוד הנפשי". על מנת להרשיע ברצח או בהריגה, יש להוכיח לא רק כי החשוד גרם למותו של אדם אחר, אלא גם כי המעשה בוצע לאחר תכנון וכוונה מוקדמת (במקרה של רצח), או שהחשוד ידע כי המעשה עשוי לגרום למותו של אחר, אך ביודעין לא מנע אותו (במקרה של הריגה).

עו"ד ירון גיגי, מהמובילים בתחום הייצוג הפלילי, מסייע ללקוחותיו בכל מגוון העבירות, עד החמורה שבהן - עבירת הרצח. 

הסיוע המשפטי הניתן על ידי עו"ד גיגי וצוות המשרד מתחיל עם מעצרו של הלקוח (ולעיתים אף קודם לכן) ומנוהל במספר מישורים: ישירות מול הלקוח, במהלך החקירה המשטרתית המתנהלת כנגדו - ומול המשטרה, לשם בחינת אופן עבודתה וצורת התנהלותה בתיק החקירה.

לעו"ד ירון גיגי מוניטין בייצוג נאשמים בבית המשפט. הוא מקפיד להיעזר במומחים ממגוון תחומים, דוגמת אנשי מז"פ, ומספק בכך הגנה משפטית מושלמת עבור לקוחותיו. עו"ד גיגי ידוע ביכולותיו ללמוד כל מקרה במהירות, מתחילתו ועד סופו - ולעשות שימוש מושכל בחוק, על מנת לחלץ את לקוחותיו מהמצב אליו נקלעו.

בכל מקרה בו נעצרת, אנו ממליצים לך להתקשר למשרדנו בהקדם, על-מנת שנוכל להגן על זכויותיך ולפעול לשיפור מעמדך המשפטי!

לתאום פגישת ייעוץ לחץ כאן>> תאום פגישה

טל' משרד:  03-540-0540   
עו"ד ירון גיגי (נייד): 052-224-9087

*האמור במדור זה אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי, ואין להסתמך עליו ככזה

עבירות רצח, הריגה

לייעוץ ניתן ליצור קשר:
 
טל' במשרד:  03-540-0540  |  פקס: 03-5400550  |  עו"ד ירון גיגי (נייד): 052-224-9087  
כתובת: רח' הרכבת 58 תל-אביב (בניין אלקטרה סיטי)                                    
טל' במשרד:  03-540-0540  |  פקס: 03-5400550  

​עו"ד ירון גיגי (נייד): 
052-224-9087  

כתובת: רח' הרכבת 58 תל-אביב (בניין אלקטרה סיטי)